EVROPSKI TEDEN MOBILNOSTI V SKUPINI SONČKI

V vrtcu smo v že načrtovane dejavnosti in vsebine vpletli še aktivnosti, ki dodatno poudarjajo pomen trajnostne mobilnosti.

Otrokova potreba po gibanju na prostem je zelo velika in pomembna. Naša zavestna odločitev za aktivne oblike mobilnosti prinaša izjemne koristi za otroke in odrasle. Z njimi prispemo do cilja poti (vrtec, šola, služba, trgovina…) in hkrati zadostimo dnevni potrebi po gibanju. S tem si ohranjamo in izboljšujemo možganske funkcije ter krepimo telesno kondicijo in imunski sistem.

V skupini Sončki smo izvajali sprehode (tudi v rahlem dežju in z dežniki), se vozili s kolesi, poganjalci in skiroji. Na to temo smo se igrali različne gibalne igre in risali v zvezek. Ogledali smo si kratek predstavitveni video o tednu mobilnosti in si v zvezek prilepili slogan ETM 2021 Živi zdravo. Potuj trajnostno.

Zapisala: Majda Pak

12345