OBČNI ZBOR PGD SVETI JURIJ V SLOVENSKIH GORICAH

V soboto, 25. 2. 2023 je v kulturnem domu v Jurovskem Dolu potekal 89. občni zbor Prostovoljnega gasilskega društva Sveti Jurij v Slovenskih goricah. Občnega zbora so se udeležili člani domačega gasilskega društva, predstavniki drugih društev iz domače občine ter predstavniki sosednjih in prijateljskih gasilskih društev. Delegat na občnem zboru je bil Gregor Bauman, podpoveljnik GZ Lenart.

Po izvolitvi delovnih organov zbora sta dosedanji predsednik društva Jernej Sinič in poveljnik Robert Kukovec predstavila obširni poročili o aktivnem delovanju društva v preteklem letu.

Iz poročil je bilo razbrati, da v PGD Sveti Jurij veliko pozornosti namenjajo izobraževanju njihovih članov, kjer posamezniki pridobivajo različna specialna znanja, posebno pozornost namenjajo izobraževanju gasilskega podmladka. Z različnimi ekipami se udeležujejo tekmovanj na ravni GZ Lenart in Podravske regije. Tako se bo ekipa mladink letos udeležila državnega tekmovanja v Gornji Radgoni. Gasilka Nuša Najdenik je prva ženska članica društva, ki je uspešno opravila zahteven izpit za specialnost z izoliranimi dihalnimi aparati.

V preteklem letu je ob gasilskem domu v Jurovskem Dolu potekala zaključna faza izgradnje pomožnega objekta kot prostora za shranjevanje gasilske opreme, prav tako je bila v celoti prenovljena ena od garaž, v kateri so nove garderobe za 30 operativnih gasilcev. Vsa dela so bila opravljena s sponzorskimi sredstvi in s prostovoljnimi urami članov društva.

V društvu so v lanskem letu izvedli 8 intervencij, ob Jurijevih dnevih pa so pripravili veliko gasilsko vajo na kmetiji Babšek – Garmut v Zg. Partinju, na kateri so prikazali uporabo sodobne gasilske opreme, ki jo je v zadnjih letih pridobilo društvo. V mesecu oktobru so člani društva na poljuden način predstavili tehnike gašenja in gasilsko opremo tudi otrokom iz vrtca in učencem Osnovne šole Jožeta Hudalesa Jurovski Dol.

Ker je bil letošnji občni zbor volilne narave, je prišlo tudi do menjave vodstva društva. Predsednik PGD Sveti Jurij je postal Robert Kukovec, poveljstvo društva pa je prevzel Dejan Najdenik.

Podpoveljnik GZ Lenart Gregor Bauman je ob prejšnjem predsedniku društva Jerneju Siniču, ki bo odslej opravljal blagajniške naloge in novem predsedniku Robertu Kukovcu podelil priznanja, odlikovanja in napredovanja zaslužnim gasilcem. Posebnega priznanja so bili deležni vsi gasilci, ki so se na Krasu udeležili intervencije ob največjem požaru v Slovenji.

Po simbolični primopredaji poslov smo slišali še plan dela društva za letošnje leto, iz katerega je bilo razbrati, da so vsi cilji usmerjeni v pridobitev in sprejem novega gasilskega vozila GVC3.

Na občnem zboru je vse zbrane gasilce in goste nagovoril tudi župan Občine Sveti Jurij v Slovenskih goricah Peter Škrlec, ki se je gasilcem zahvalil za njihovo požrtvovalno delo v domačem kraju in za vse aktivnosti, s katerimi promovirajo dobro delovanje društva tudi v širši okolici. Izkazal jim je zahvalo za prizadevanje ob posodabljanju gasilske opreme in obljubil, da jim bo Občina tudi v prihodnosti stopila naproti po najboljših močeh in možnostih. Izpostavil je tudi dejstvo, da je prisostvoval sprejemu novega gasilskega vozila v svojem prvem, tretjem in bo tudi letos v petem županskem mandatu.

Za konec pa še nekaj besed o težko pričakovanem gasilskem vozilu.

GVC3 je vozilo s cisterno za 10.000 litrov vode in opremo po tipizaciji GZ Slovenije, dobilo pa bo še nekaj dodatne opreme. Vozilo bo financirano z donacijo Občine Sveti Jurij v Slovenskih goricah v vrednosti 220.000 €, z donacijami občanov, samostojnih podjetnikov in različnih podjetij iz ožje in širše okolice. Celotna investicija je ocenjena na okoli 325.000 €.

Sprejem novega vozila bo v soboto, 20. 5. 2023. Ob tej priložnosti PGD Sveti Jurij pripravlja tudi gasilsko parado ter veliko zabavo z ansamblom Saša Avsenika.

Za PGD Sveti Jurij zapisala:
Vida Ornik

G1G3G4G5G6G7G8G9G10G11G12G13G14