12. DRUŽENJE HRANE IN VINA V JAKOBSKEM DOLU

Jakobške kmečke ženske so v soboto, 16. Junija 2012 že dvanajstič zapovrstjo organizirale popolnoma samostojno prireditev, ki nosi naslov »Druženje hrane in vina«.

Hrano so pripravile članice Društva kmečkih žena Jakob. K hrani sodi tudi odlično domače vino jakobških vinogradnikov. Vse skupaj so s strokovno pomočjo gostincev in Kmetijskega zavoda Maribor pripravili, predstavili in ponudili vabljenim gostom iz širne Slovenije. Prireditev je povezovala gospa Tadeja Vodovnik, k besedi je povabila tudi goste - tokrat celo iz Španije. Iz domačih slovenskih krajev je prišla letošnja kraljica cvička in obe kmetici leta. Povabljeni so bili številni gostje in predstavnice društev kmečkih gospodinj.

Prireditve se je kot predstavnica Društva kmečkih gospodinj Sv. Jurij v Slov. Goricah udeležila predsednica Mira Rotman.

Predsednici Društva kmečkih žena Jakob, Jožici Šerbinek se zahvaljujemo za povabilo. Njej in njenim članicam želimo še veliko uspešnih ter odmevnih prireditev.

1 2 3 4 5