ČETRTI FESTIVAL VIN OSREDNJIH SLOVENSKIH GORIC

»Skupaj lažje rastemo, skupaj zmoremo več!«

Slogan, ki pove veliko o povezovanju, sodelovanju in medsebojni pomoči.

In prav s tem sloganom raste naš Festival vin Osrednjih Slovenskih goric, ki bo tudi letošnje leto, potekal v veličastni Samostanski kleti v Občini Sveta Trojica.

Danes že lahko rečemo, da festival postaja tradicionalen.

Po uspešnem prvem festivalu, ki sem ga pričela kot takrat še aktualna Cerkvenjaška vinska kraljica, smo skupaj z Društvom za ohranjanje kulture Vincar, v drugo in tretje to še nadgradili.

In tudi v letošnjem letu bo tako - pestro dogajanje bomo nadgradili s Skupino Zven, degustacijo odličnih lokalnih vin, dvigom in spustom penin v samostanski vodnjak, ter ostalimi majhnimi presenečenji.

Se vidimo v petek, 25. oktobra 2019, s pričetkom ob 18. uri, na Četrtem festivalu vin Osrednjih Slovenskih goric.

Vljudno vabljeni, da podprete domače vinogradnike, poskusite odlična vina in preživite čudovit večer v prijetni družbi.

Se vidimo na festivalu, da preverimo, kaj je v kleti še ostalo in kaj nam ponuja nova vinska letina.

Martina Breznik
Društvo za ohranjanje kulture Vincar

FESTIVAL 6FESTIVAL 84FESTIVAL 99

DREVESI V JUROVSKEM DOLU ODETI V ROŽNATE BARVE

Občina Sv. Jurij v Slov. goricah je skupaj s članicami Društva upokojencev Sv. Jurij v Slov. goricah, Občinske organizacije Rdečega križa Sv. Jurij v Slov. goricah in Društva kmečkih gospodinj Sv. Jurij v Slov. goricah v sredo, 09.10.2019 z ovijanjem dreves v rožnate pletenine obeležila mednarodni mesec osveščanja o raku dojk in se tako priključila številnim aktivnostim Združenja Europa Donna Slovenija v rožnatem oktobru.

Rak dojk je najpogostejša oblika raka pri ženskah zato se želi v rožnatem oktobru opozoriti na pomen zdravega načina življenja in zgodnjega odkrivanja te bolezni. Ravno zaradi navedenega sta se ovijanja dreves v rožnate pletenine udeležili tudi predstavnici Zdravstvenega doma Lenart, Cvetka Klinsbichl in Nina Vuzem. Poudarili sta pomen samopregledovanja dojk in zgodnjega odkrivanja ter izpostavili dejstvo, da lahko s svojim zdravim življenjskim slogom največ sami prispevamo k svojemu zdravju.

Zbrane na ovijanju dreves v rožnate pletenine je nagovoril tudi župan Peter Škrlec, ki je v svojem nagovoru povedal, da se zdi prav, da tudi lokalne skupnosti s svojimi aktivnostmi prispevajo k večjemu osveščanju ne samo o raku dojk, ampak tudi o drugih obolenjih, ki spremljajo naša življenja.

20191009 15015620191009 15064920191009 15073220191009 15202420191009 15213220191009 155227 brez sence20191009 155308

neimenovano