Društvo kmečkih gospodinj Sveti Jurij

Predsednica: Miranda KOMPERŠAK
Gsm: 031 850 407
Elektronska pošta: drustvokmeckihgospodinj@gmail.com

Društvo kmečkih gospodinj Sv. Jurij združuje kmečke žene in dekleta na področju Občine Sv. Jurij v Slov. goricah. V register je vpisanih 31 članic.
Društvo je prostovoljno, samostojno in nepridobitno združenje kmečkih žena in deklet z namenom izobraževanja, druženja, prenosa koristnih informacij in izkušenj.

Namen društva je prostovoljno povezovanje kmečkih žena in deklet s ciljem:
- skrbi za oživljanje tradicionalnih vrednot, ki temeljijo na spoštovanju družine, doma in
narave,
- oznanja vrednost o nujnosti skladnega razvoja podeželja z okolju prijazno kmetijsko pridelavo,
- v sodelovanju s Kmetijsko svetovalno službo skrbi za izboljšanje strokovne izobraženosti kmečkih gospodinj v obliki tečajev, predavanj, seminarjev in ekskurzij,
- skrbi za kulturno in družabno življenje kmečkih žena in deklet,
- skrbi za povezovanje in druženje s podobnimi organizacijami doma in v tujini,
- eden temeljnih namenov društva pa je tudi ohranjanje starih jedi in običajev.

ADVENTNI VENEC V CENTRU JUROVSKEGA DOLA

Članice Društva kmečkih gospodinj Sv. Jurij v Slov. goricah so ob pomoči svojih družin na osrednjem trgu v Jurovskem Dolu izdelale adventni venec in prižgale prvo svečo, saj smo s prvo adventno nedeljo, 30.11.2014 vstopili v adventni čas, čas priprav na božične praznike.
Do božiča bodo ob nedeljah prižgale še tri sveče in tako popestrile prihod prazničnih dnevov v Jurovskem Dolu.

IMG 1978IMG 1979IMG 1981IMG 1324

NVZCOS