Kulturno društvo Ivan Cankar

Kulturno društvo Ivan Cankar Jurovski Dol
Jurovski Dol 1, 2223 Jurovski Dol

ODRASLA FOLKLORNA SKUPINA JUROVČAN

Organizacijski vodja: Miroslav Breznik, tel.: 041 414 402, e-pošta: Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Za ogled potrebujete Javascript, da si jo ogledate., Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Za ogled potrebujete Javascript, da si jo ogledate. , Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Za ogled potrebujete Javascript, da si jo ogledate.
Strokovni vodja - mentor: Cilka Neuvirt, tel.: 02 7205 040, 041 752 652
Strokovni vodja - mentor: Darinka Kramberger, tel.: 051 342 357, e-pošta: Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Za ogled potrebujete Javascript, da si jo ogledate.

MLADINSKA FOLKLORNA SKUPINA JUROVČAN

Organizacijski vodja: Miroslav Breznik
Strokovni vodja - mentor: Nevenka Gungl, tel.: 031 637 728, e-pošta: Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Za ogled potrebujete Javascript, da si jo ogledate.

Jurovski oktet

Organizacijski vodja: Franc Črnčec, tel.: 02 7205 041, 040 556 056, e-pošta: Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Za ogled potrebujete Javascript, da si jo ogledate., Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Za ogled potrebujete Javascript, da si jo ogledate.
Strokovni vodja - mentor: Franc Divjak, tel.: 041 558 030

Likovna skupina

Organizacijski vodja: Stane Jankovič, tel.: 041 456 964, 041 492 183, e-pošta: Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Za ogled potrebujete Javascript, da si jo ogledate.

Dramska skupina

Po poteh sakralne in profane stavbne kulturne dediščine

Folklorna dejavnost v Jurovskem Dolu

LIKOVNA RAZSTAVA NADE TOMAŽIČ

Po 24. tradicionalni  prireditvi Družina poje, ki je potekala 14.12.2019 v kulturnem domu v Jurovskem Dolu,  je bila v avli Fredija Neuvirta otvoritev likovne razstave, z naslovom INSPIRACIJA, ki jo je  na ogled postavila Nada Tomažič, članica likovne skupine KUD Gabrijel Kolbič iz Zgornje Velke. Nada živi v Sladkem vrhu in pravi o sebi, da jo k novim ciljem vedno znova popelje njen nemirni duh, ki hoče videti, slišati, doživeti in vedeti vsak dan kaj novega. Vedno znova išče nove izzive in vsak dan najde razlog za raziskovanje neznanega, Ustvarjalnost in želja po slikanju jo spremljata vse od otroštva. Toda šele po zaključku poklicne kariere je več časa posvetila likovnemu izražanju. Pri slikanju rada uporablja različne tehnike, različne medije. Blizu so ji akril in kombinacija z raznimi materiali, ki jih najde v naravi ali ji kje drugje. Rada uporablja lazurno tehniko nanašanja barv na razgibani, reliefni podlagi.
Nada je razstavljala že na mnogih skupinskih in samostojnih razstavah.

Razstava bo na ogled do 16.2.2020.

Miroslav Breznik, predsednik KD Ivan Cankar Jurovski Dol

Foto: Maksimiljan Krautič