Javni razpisi     obcinskisvet     obrazci     kijz     vprasaj

panorama-jurij3

JUROVSKI FOLKLORNIKI NASTOPILI NA ŠTEVILNIH PRIREDITVAH

V začetku jeseni, smo po poletnem premoru, zaplesali na številnih prireditvah  in predstavili svoj raznolik in širok folklorni repertoar. Tako je Odrasla FS Jurovčan v soboto, 28.9.2019 nastopila na srečanju folklornih skupin na kmečkem prazniku v Svečini. Predstavila se je s kar tremi svojimi koreografijami: Pojdmo le kosit, Kaj če jirgeca dobim in Lovski ropot.
 
Prav tako v soboto, 28.9.2019 je Mladinska FS Jurovčan nastopila na trgatvi potomke stare trte na Zavrhu. Številne obiskovalce je navdušila s šaljivim spletom To ni baba je puran in uživala na vožnji z vlakcem Jurček.
 
Združeni člani obeh skupin smo sodelovali v projektu »OVTAR POD KOZOLCEM« in sicer na dogodku »GREMO NA PODEŽELJE« dne, 5.10.2019 v Andrencih pri Cerkvenjaku, ki ga je izvajal Štajerski inovacijski center Maribor. V dopoldanskem programu smo obiskovalcem predstavili naše folklorne kostume in oblačilno kulturo vzhodne Štajerske v začetku 20. stoletja ter običaje, šege  in navade, ki jih je naša folklorna skupina uprizarjala v svojih odrskih koreografijah. Udeležence programa smo uvajali v folklorne plese. Na svečani prireditvi smo predstavili koreografijo Ovtar in zaplesali z obiskovalci prireditve.
 
Miroslav Breznik
predsednik društva in organizacijski vodja FS Jurovčan
 
20190928 16203620190928 162312IMG 2506IMG 2513IMG 2516IMG 2529Kozolec Otvoritev 038Kozolec Otvoritev 133Kozolec Otvoritev 139Kozolec Otvoritev 140

Vreme

Spletna stran Občine Sveti Jurij v Slovenskih Goricah uporablja piškotke zaradi boljšega delovanja in zagotavljanja storitev spletne strani. Več o piškotkih