OBVESTILO OBČANOM IN OBČANKAM

Naprošamo vas, da zaradi povečanega števila okužb in razglašene epidemije vzpostavite stik z občinsko upravo preko telefona, elektronske pošte ali navadne pošte, občino pa obiščete le v nujnih primerih.

Ob tem vas obveščamo, da v kolikor sumite ali imate potrjeno okužbo na Covid-19 in ne boste imeli možnosti zagotovitve oskrbe s hrano in drugimi nujnimi zadevami (zdravila, zaščitna sredstva…) lahko za pomoč pokličete na tel. št. 041 327 011 (Samo Kristl) ali 051 425 034 (Alen Breznik).

zelenijurij

Letošnje leto nas je prikrajšalo za številne dogodke, druženja in stiske rok…, tudi na lokalni ravni.
Zato vas z veseljem vabimo k ogledu Zelenega Jurija – promocijskega posnetka, ki vam bo našo pokrajino in tradicijo približal z nekoliko drugačne perspektive.
Zahvala gre vsem, ki ste pri nastajanju posnetka kakorkoli sodelovali, še posebej avtorju posnetka, Toniju Konradu, avtorju glasbe, Egonu Hermanu (MI2) in avtorju priredbe, Žanu Serčiču.

PRAZNOVANJE NAJSTAREJŠIH OBČANK OBČINE SV. JURIJ V SLOV. GORICAH

V poletnih mesecih so praznovale najstarejše občanke Občine Sv. Jurij v Slov. goricah, Pavlina Kukovec, Avgusta Krivec, Marija Rajšp in Bogomila Zaletinger.

Konec junija, natančneje v ponedeljek, 29.6.2020, je častitljiv 98 let praznovala najstarejša občanka, Kukovec Pavlina iz Zg. Partinja.
V soboto, 04.07.2020 je 95 let dopolnila Bogomila Zaletinger iz Jurovskega Dola.
V četrtek, 27.8.2020 je minilo 98 let od rojstva Krivec Avguste iz Sp. Gasteraja.
Sredi septembra, natančneje v ponedeljek, 14.9.2020, pa je 97 let praznovala Marija Rajšp iz Zg. Partinja.

Vsem štirim je skupna skrb za družino, tudi trdo delo jim ni tuje. Kljub temu so pri teh letih še vedno dobre volje, vitalne in nasmejane, prav tako jim zdravje dobro služi.

Ob tej priložnosti jih je obiskal tudi župan Peter Škrlec in jim ob častitljivem jubileju čestital in zaželel še veliko zdravja in zadovoljstva tudi v prihodnje.

20200629 120249 HDR
 Pavlina Kukovec