90 LET ELIZABETE SAVEC IZ SP. GASTERAJA

V ponedeljek, 18.11.2019 je svoj 90. rojstni dan praznovala Elizabeta Savec iz Sp. Gasteraja. Rodila se je leta 1929 v Senarski, kjer je odraščala skupaj z dvema bratoma in sestro.

V zakonu z možem Pavlekom s katerim sta bila poročena 26 let, so se jima rodili trije otroci, dva sinova in hči. Danes jo razveseljuje tudi dvanajst vnukov in šest pravnukov, ki jo pogosto obiščejo.

Po smrti moža je dolga leta živela sama, pred 13 leti pa se je preselila k hčerki, kjer živi še danes.

Pri svojih 90-tih letih še vedno z veseljem skrbi za vrt, poprime za delo na kmetiji in rada kaj zapoje.

Ob častitljivem dogodku jo je obiskal župan Peter Škrlec in ji ob izročitvi simboličnega darila čestital ter zaželel še mnogo zdravih in zadovoljnih let.

thumb Telovadnica na prostem2

esrr