SREČANJE POBRATENIH DRUŠTEV UPOKOJENCEV SV. JURIJ V SLOVENSKIH GORICAH IN DU LEDAVSKI DOL

V nedeljo, 9.6.2019 je v Jurovskem Dolu potekalo srečanje upokojencev pobratenih društev upokojencev  Sveti Jurij v Slovenskih goricah in Ledavski Dol iz občine Rogašovci. Zbrali so se pri drugi maši v cerkvi Sv. Jurija, darovani  za upokojence obeh društev. Župnik Janko Gőrgner je po maši zbranim predstavil zgodovine farne cerkve.

Na družabnih igrah, ki so potekale v sklopu srečanja, so se pomerili  v pikadu, metanju namizne žogice na vrvici na stojalo in spravljanju tenis žogice skozi gasilsko cev, v pikadu so bili zmagovalci gostje, v igrah s tenis žogico pa domačini.

Srečanja se je udeležilo skupno 169 članov in sicer 135 domačinov ter 33 gostov. Navzoče so nagovorili  Hermina Križovnik, predsednica domačega društva, Karel HORVAT, predsednik gostujočega društva, Peter Škrlec, župan Občine Sv. Jurij v Slovenskih Goricah in Jože Šinko, bivši predsednik našega društva, kot pobudnik in sklenitelj  pobratenja med društvoma.

V kulturnem programu so sodelovali Jurovski oktet, dekliška vokalna skupina Iskrice, flavtistka Anja Krautič, violinistka Gabrijela Grabušnik in harmonikarka Jasmina Kamenšak.

Uživali smo ob domači hrani, dobri kapljici in prijetni glasbi ansambla Šluk. Humoristka Trezika je odlično skrbela za razpoloženje udeležencev srečanja.

Miroslav Breznik

Exp full 9832