Javni razpisi     obcinskisvet     obrazci     kijz     vprasaj

  • jurovski dol1
  • jurovski dol2
  • jurovski dol3
  • jurovski dol4
  • jurovski dol5
  • jurovski dol6
  • jurovski dol7
  • jurovski dol8

panorama-jurij3

panorama-slika

ODKRITJE SPOMINSKEGA OBELEŽJA ZA PREMINULE ČLANE PGD SV. JURIJ

PGD Sv. Jurij v Slov. goricah je na prvo majsko nedeljo simbolično počastilo zavetnika gasilcev Sv. Florjana s slovesno mašo v domači cerkvi, ki jo je daroval dekan Janko Görgner. Po opravljenem obredu so se gasilci v ešalonu odpravili na “novo” pokopališče v Jurovskem Dolu, kjer so slovesno odkrili spominsko obeležje, ki je posvečeno vsem gasilcem od ustanovitve društva (1934). Spominsko obeležje je avtorsko delo umetnika Leopolda Methansa in predstavlja motiv goreče hiše.
 
Kratke svečanosti odkritja so se udeležili župan občine Sv. Jurij v Slov. goricah Peter Škrlec, dekan Janko Görgner, duhovnik Boštjan Lenart, Leopold Methans in domači gasilci. Ob odkritju so gasilci položili venec, župan pa je opravil prižig sveče. Vsi gostje so pozdravili domače gasilce in ostale prisotne, bili pa so enotnega mnenja, da je spominsko obeležje odlično izdelano in umeščeno na pokopališče, ter predstavlja lep okrasek pokopališča.
 
PGD Sv. Jurij v Slov. goricah
Foto: Maksimiljan Krautič
 
Florjanova maša majObjava ovtarjeve noviceSpletna stran Florjanova masaSpletna stran odkritje obelezja

thumb Telovadnica na prostem2

esrr

thumb ozivitev trskega jedra

Vreme

brosura sv jurij
logo rasg
 
knjiznica
PIS
 
uradni list
zdobcin
piso
muv
mk-razpisi
prp

Spletna stran Občine Sveti Jurij v Slovenskih Goricah uporablja piškotke zaradi boljšega delovanja in zagotavljanja storitev spletne strani. Več o piškotkih