GASILSKA VAJA - PGD SV. JURIJ V SLOV. GORICAH

PGD Sv. Jurij v Slov. goricah je v okviru občinskega praznika Občine Sv. Jurij v Slov. goricah organiziralo taktično gasilsko vajo, ki je potekala v soboto, 13. aprila 2019 na Malni (kmetija Žugman).

Predpostavka vaje je bila tehnično reševanje in požar na gospodarskem objektu. Na vaji so poleg domačega društva sodelovala še sosednja gasilska društva, in sicer naslednja: PGD Sv. Ana, PGD Lenart, PGD Benedikt, PGD Jakobski Dol, PGD Pernica, PGD Šentilj in PGD Velka.

Na vaji so se prikazali različni taktični postopki reševanja in gašenja: spust ponesrečenca s silosa s pomočjo vrvne tehnike, reševanje ponesrečenca izpod bremen s pomočjo dvižnih blazin, preprečevanje iztekanja nevarne snovi ter različni načini in postopki gašenja. Na vaji je sodelovalo 56 gasilcev, ki so uspešno izpeljali vse zahtevne postopke reševanja in gašenja.

Vajo si je ogledal župan Občine Sv. Jurij v Slov. goricah in poveljnik GZ Lenart, ki sta ocenila vajo kot dobro načrtovano in izpeljano.

PGD Sv. Jurij v Slov. goricah

DSCN2790DSCN2826Slika Ovtarjeve Novice