Javni razpisi     obcinskisvet     obrazci     kijz     vprasaj

  • jurovski dol1
  • jurovski dol2
  • jurovski dol3
  • jurovski dol4
  • jurovski dol5
  • jurovski dol6
  • jurovski dol7
  • jurovski dol8

panorama-jurij3

panorama-slika

POZIV MINISTRSTVA ZA OKOLJE IN PROSTOR

Ministrstvo za okolje in prostor, Direkcija Republike Slovenije za vode poziva k odstranjevanju vegetacije z vodnih in priobalnih zemljišč.
 
Direkcija Republike Slovenije za vode kot upravljalec voda v Sloveniji ugotavlja, da se zaradi naravnih nesreč (vetroloma, poplav, žledoloma...), na vodnih in priobalnih zemljiščih nabirajo podrta in poškodovana drevesa in ostala vegetacija, ki ovira in zmanjšuje pretočnost strug vodotokov.
 
Na podlagi določil 100.člena Zakona o vodah direkcija poziva lastnike in druge uporabnike vodnih in priobalnih zemljišč, da se podrta drevesa, polomljena debla in vejevje odstrani, ter ne odlaga na brežine in meče v struge vodotokov, ker se s tem dodatno poslabšuje stanje na vodah in vodni infrastrukturi ter povečuje ogroženost zaradi škodljivega delovanja voda.
 
Pozivamo tudi vse službe, ki izvajajo odstranjevanje in čiščenje podrte in polomljene vegetacije v območju prizadetih cest, cestnih objektov in drugih zemljišč, da ravnajo skladno s pozivom.
 
 
 
Direkcija RS za vode

Vreme

Lokalnevolitve2018

brosura sv jurij
logo rasg
 
knjiznica
PIS
 
uradni list
zdobcin
piso
muv
mk-razpisi
prp

Spletna stran Občine Sveti Jurij v Slovenskih Goricah uporablja piškotke zaradi boljšega delovanja in zagotavljanja storitev spletne strani. Več o piškotkih