Javni razpisi     obcinskisvet     obrazci     kijz     vprasaj

  • jurovski dol1
  • jurovski dol2
  • jurovski dol3
  • jurovski dol4
  • jurovski dol5
  • jurovski dol6
  • jurovski dol7
  • jurovski dol8

panorama-jurij3

panorama-slika

MARTINOVANJE NA TRGU V JUROVSKEM DOLU – MESTO DRUŽENJA KRAJANOV

Na edinstvenem osrednjem trgu v Jurovskem Dolu, enem izmed najlepših v Sloveniji, je v nedeljo 12. novembra 2017, potekalo  tradicionalno martinovanje, z blagoslovom  mošta in kulturnim programom. Jesensko sonce je privabilo številne domačine in goste iz drugih krajev. Uživali smo ob odličnih vinih domačih vinogradnikov, izvrstnih dobrotah kmečkih gospodinj in se zavrteli v ritmu harmonike. »Luštno« je bilo.

Na trgu organiziramo tudi druge tradicionalne prireditve kot so, jurjevanje, srečanje oktetov in malih vokalnih skupin, jurjevo srečanje folklornih skupin in veseli december.

Jurovski trg postaja mesto druženja krajanov. S svojo krožno podobo daje videz popolnosti, celovitosti, enotnosti in povezovanja. Objekti, ki ga obdajajo, mu dajejo odlično akustičnost. Izredna velikost trga, glede na vaške razmere, nam daje odlične priložnosti, za organizacijo kulturnih in drugih prireditev na prostem, ki jih v bodoče, v cilju oživitve trškega jedra, načrtujemo še več.

 

Miroslav Breznik, predsednik kulturnega društva

 

martinovanje 2017

Vreme

Lokalnevolitve2018

brosura sv jurij
logo rasg
 
knjiznica
PIS
 
uradni list
zdobcin
piso
muv
mk-razpisi
prp

Spletna stran Občine Sveti Jurij v Slovenskih Goricah uporablja piškotke zaradi boljšega delovanja in zagotavljanja storitev spletne strani. Več o piškotkih