• Domov
  • Splosno
  • Poročilo Mariborskega vodovoda d.d. o skladnosti pitne vode za leto 2019

PREVENTIVNI UKREPI OB IZBRUHU KORONAVIRUSA

Spoštovani občani in občanke!

Obveščamo vas, da zaradi preventivnih ukrepov v zvezi s povečano stopnjo tveganja prenosa koronavirusa, od danes, 16.03.2020, do nadaljnjega na Občini Sv. Jurij v Slov. goricah ne bo uradnih ur za sprejem strank. Stranke naprošamo, da vzpostavite stik z občinsko upravo preko telefona, elektronske pošte ali navadne pošte.

Ob tem vas obveščamo, da oboleli, ki bodo v domači oskrbi in ne bodo imeli možnosti zagotovitve oskrbe s hrano in drugimi nujnimi zadevami (zdravila,…) lahko za pomoč pokličejo na tel. št. 041 327 011 (Samo Kristl).

zupan   obcuprava   sao   nadzorniodbor   projekti   drustva   prireditveobcina   zasedenostkd   jurjevidnevi    turizem   facebook

Poročilo Mariborskega vodovoda d.d. o skladnosti pitne vode za leto 2019

Skladnost pitne vode je Mariborski vodovod, d.d. tudi v letu 2019, tako kot do sedaj, zagotavljal z izvajanjem notranjega nadzora po izdelanem HACCP načrtu oziroma z obvladovanjem procesov od črpanja podzemne vode, njene obdelave, prečrpavanja in distribucije do uporabnikov. Skladnost pitne vode se je spremljala na črpališčih, na omrežju v vodooskrbnih objektih in pri uporabnikih (večinoma v osnovnih šolah in vrtcih ter deloma v gostinskih objektih). Izvajanje notranjega nadzora se je vršilo v skladu z določili Pravilnika o pitni vodi (Ur.l.RS, št. 19/2004, 35/2004, 26/2006, 92/2006, 25/2009 in 74/15).

Skupno je bilo v sklopu izvajanja notranjega nadzora v letu 2019 odvzetih 2.281 vzorcev za mikrobiološka preskušanja in 101 za kemijska preskušanja. Na celotnem sistemu Mariborskega vodovoda d.d. je bilo v letu 2019 mikrobiološko neskladnih 5,48% vzorcev, kemijsko je bilo neskladnih 3,96% vzorcev.

Podrobnejše poročilo ter več podatkov o kakovosti pitne vode se nahaja na spletni strani: http://www.mb-vodovod.si/

Pitno vodo, ki jo je v letu 2019 dobavljal Mariborski vodovod za občino Sveti Jurij, Nacionalni laboratorij za zdravje, okolje in hrano ocenjuje kot skladno z zahtevami Pravilnika o pitni vodi. Glede na obseg opravljenih preskušanj, ocenjujejo pitno vodo kot varno.

thumb Telovadnica na prostem2

esrr